Nikola Janas

Choroba czy zdrowie? Ból czy uśmiech? Los dziewczynki, na którą patrzysz, jest dziś w Twoich rękach..Wierzymy, że Nikola będzie zdrową dziewczynką… Potrzebujemy tylko jednego. Ciebie. Twojej woli, żeby odmienić to małe życie… Kwota na niebieskim pasku zbiórki pomagam.pl/nikolajanas - to przeszkoda, którą musimy pokonać. Uda nam się! Razem! Jeśli tylko zechcesz pomóc. Dobro możesz sprawić właśnie Ty - tu i teraz!

W sierpniu zeszłego roku rodzice Nikoli usłyszeli to, czego boi się każdy rodzic - pani córka ma nowotwór złośliwy. Taka wiadomość wywraca życie do góry nogami, boleśnie uświadamia, że nie jesteśmy tu na zawsze… Jednak czy 17 lat to czas na śmierć? Zdecydowanie nie! Nikola ma jeszcze tyle planów do zrealizowania, marzeń do spełnienia... marzeń o powrocie do szkoły, maturze, studiach! Dlatego stara się myśleć tylko pozytywnie, choć - nie ma co ukrywać - ta walka jest bardzo wyniszczająca.

 

17 latka ze Sławna od urodzenia zmaga się z genetyczna choroba Recklinghausena -nerwiakowłókniakowatość typu 1. Przeszła wiele operacji w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie- Prokocim, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy oraz Szpitalu Klinicznym w Szczecinie. Nikola jest pod stalą opieka poradni Fakomatoz w Bydgoszczy oraz neurochirurgiczna I onkologiczna również w Bydgoszczy. Poradnia genetyczna , okulistyczna, onkologiczna, chirurgiczna w Szczecinie,oraz chirurgiczna i ortopedyczna w Krakowie . W sierpniu 2018 roku usunięty został w 95% guz - nowotwór złośliwy Meligant Peripheral Nerve Sheath Tumor.

"Minęło ponad pół roku od rozpoznania nowotworu, a wraz z usłyszaną diagnozą zaczęła się walka o moje życie. Jeśli w tej strasznej chorobie można mówić o szczęściu, to moim jest moja rodzina i przyjaciele, którzy wspierają mnie na każdym kroku. Rak - zawsze się wydaje, że może spotkać każdego, ale nie ciebie, aż tu nagle przychodzi taki dzień, gdy całe twoje życie wywraca się do góry nogami, bo trzeba podporządkować je chorobie. Poddać się? Nigdy w życiu! Będę walczyć o każdy dzień, o to, by chorobę pokonać. Jestem na starcie tej bitwy, którą muszę wygrać! Pomożesz mi?" - Nikola 💕

Choroba nowotworowa dziecka wiąże się z ogromnymi kosztami rehabilitacji i zakupu specjalistycznego sprzętu, konsultacjami i częstymi wyjazdami do szpitali. Tylko dzięki ogromnej determinacji rodziców Nikola się uśmiecha i robi postępy. Każdy jej uśmiech jest najwspanialszą nagrodą za cały ten trud. Proszę, pomóżcie nam, pomóżcie mojemu dziecku...